Pulmaisa, professionaal või mitte?

Pulmaisana laskub mu peale suur vastutus pruutpaari ees: õhtu peab olema perfektne! Pruudil peab lõbus olema, peiul ei tohi igav hakata ning külalistel tuleb peovaimu sees hoida. Hea pulmaisa suudab seda kõike suurepäraselt. Aga kuidas saada aru, et pulmaisa on oma ala spetsialist ning tõepoolest saab selle kõigega hästi hakkama? Väga lihtne! Tuleb temaga kokku saada ja näost näkku rääkida. Nii saab inimese olemusest kõige paremini aru.

Pulmaisa üks peamistest ülesannetest on inimestega suhtlemine. Tihtipeale lausa saja inimesega korraga. Kuidas see võimalik on? Ega see polegi lihtne, kui see oleks lihtne, oleks kõikjal head pulmaisad, kuid siiski eristuvad head pulmaisad mingit viisi tavalistest pulmaisadest. Aga jõuame siis lõpuks kõige olulisemani, mis eristab häid pulmaisasid sellest ülejäänud massist?

Oskus inimestega hästi suhestuda. Pulmaisa peab olema suuteline grupiga hästi läbi saama ning nendega kähku ühte sulanduma, et sealt edasi grupis olevat atmosfääri ja energiat juhtida. Mõni võib küsida, miks peaks pulmaisa grupiga ühte sulama, kui tema ülesanne on õhtut kvaliteetselt juhtida ja ohjata. Tõesti, pulmaisa peab õhtut juhtima, kuid tema juhtimismeetodid mängivad pulma käekäigus väga suurt rolli. Kui külalised näevad teda kui juhti, võtab ta pruutpaarilt suure osa tähelepanust endale. See on halb. Pulmaisa peaks just võimalikult nähtamatuks jääma, välja nägema ja käituma nagu külaline. Vaid nii saab pulmaisa ühelt tegevuselt teisele üle minna sujuvalt, liigset tähelepanu tõmbamata.

Oluline ei ole lihtsalt külalistega hästi läbi saada, vaid ka pruudi ja peiuga. Keegi võib ju olla väga hea pulmaisa, kuid kui pruutpaariga ei suudeta sama lainepikkust leida, ei suju koostöö ning pulmad tulevad tihtipeale päris ühetaolised. Pulmaisa peaks teadma, mida pruutpaar tõeliselt naudib, kuna siis saab ta läheneda neile personaalselt. Teadmata, mis pruutpaarile meeldib, ei saa ju pulm äge ja eriline olla, pigem suhteliselt igav ja tavaline. Veel on võimalus, et pulmaisa korraldab õhtu enda äranägemise järgi, kuid see võib lõppeda nii- või naapidi. Seepärast ongi väga oluline, et pulmaisa suudaks nii külaliste kui ka pruutpaariga hästi suhestuda.

Kui Sul tekib küsimus, kas tema on meile just see õige pulmaisa, siis ega teistmoodi teada ei saa, kui tuleb temaga ühendust võtta. Inimese iseloomust ja väärtustest saab kõige paremini siiski aru näost näkku kohtudes.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *